Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

najlepsze kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy jest formą wsparcia finansowego, jaką banki oferują konsumentom. Kredyt gotówkowy może być kredytem konsumenckim, który przyznawany jest osobom fizycznym, posiadającym regularne dochody, w celu zaspokojenia potrzeb konsumpcyjnych. Klienci banków mogą skorzystać również z oferty kredytów z ROR, w sytuacji gdy mają możliwość wypłaty większej sumy, niż dostępna na rachunku bankowym. Alternatywa jest kredyt, który uruchamia się automatycznie w przypadku wykorzystania limitu na karcie kredytowej. Skupmy się jednak na kredytach konsumenckich, których oferta jest bardzo szeroka oraz zróżnicowana. Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy, aby nie być zaskoczonym jego warunkami na etapie spłaty? Przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy warto porównać oferty kilku banków. Na co zwrócić uwagę?

Czego bank będzie wymagał od klienta?

Po pierwsze należy sprawdzić, czy aby skorzystać z kredytu gotówkowego, należy założyć rachunek osobisty w danym banku. Jeżeli aktualna oferta kredytu gotówkowego obliguje do posiadania konta, jakie są warunki jego posiadania, zwróćmy uwagę na comiesięczne opłaty, kwotę za wykonanie przelewu oraz czy dostępna jest usługa osobistej bankowości internetowej. Bank będzie wymagał z pewnością przedłożenia aktualnego dowodu osobistego oraz zaświadczenia o dochodach. Jeżeli jesteśmy posiadaczami rachunku osobistego, na który wpływają comiesięczne dochody, najczęściej nie będzie konieczna dodatkowa dokumentacja.

Bank będzie oczekiwał jednak przede wszystkim zdolności kredytowej.

Co oferuje bank, czyli najlepszy kredyt gotówkowy

Konsumentowi zależy na jak najniższym oprocentowaniu kredytu gotówkowego. Wiele banków przygotowuje atrakcyjne promocje, uwzględniając niskie oprocentowanie, jednak aby skorzystać z najlepszej oferty warto poza kwotą oprocentowania, wziąć pod uwagę pozostałe koszty kredytu, mające bezpośredni wpływ na wysokość kwoty spłaty. Oprocentowanie w przypadku kredytów osobistych jest obecnie stałe przez cały okres spłaty. Korzystne dla klienta będzie z pewnością ustalenie niskiej raty, którą będzie musiał spłacać bankowi. Termin spłaty powinien być więc na tyle elastyczny, aby kredytobiorca mógł skorzystać z dogodnych warunków spłaty kredytu gotówkowego.

Wybierz ten kredyt, który będzie miał najniższe RRSO dla Ciebie. Pomogą Ci tym te strony:

http://www.otolegnica.pl/news.php?id=107548

Zwróć uwagę na opłaty dodatkowe

Oprocentowanie nie jest jedynym kosztem kredytu gotówkowego. Do kwoty odsetek bank dolicza opłatę z tytułu RRSO, określaną z reguły na poziomie powyżej 10%. Poza tą wartością, warto zwrócić uwagę na wysokość prowizji, jaką pobierze instytucja w zamian za rozpatrzenie wniosku kredytowego oraz przyznanie kredytu. Dodatkową opłatą, którą bank może pobrać od klienta jest opłata z tytułu ubezpieczenia kredytu gotówkowego. 

admin